Zomers programma STEMVORK van VVV is alleen een herinnering met een vergeten kunstwerk in het Wantijpark

DORDRECHT - Veel jaren was het programma STEMVORK van de VVV een belangrijk muziekevenement in de zomertijd in Dordrecht.
De legendarische VVV-directeur Jan Janssen, die in 2017 op 94-jarige leeftijd overleed, was de grote promotor van STEMVORK. Hij had door zijn enthousiasme een grote uitstraling in de stad en trok op een bepaald moment Erik Zindell als adjunkt-directeur aan om hem in het promotie spoor van de VVV - opgericht anno 1896 - te kunnen laten doorgaan.
De VVV is echter zoals Jan Janssen dat uitdroeg, verleden tijd. Het is nu een werk-titel onder regie van Dordt Marketing.
Kunstwerk
In groen voor het Wantijpaviljoen is nog een anoniem kunstwerk te vinden, dat het programma STEMVORK in beeld brengt. Elke toelichting ontbreekt er, dus kan het haast door niemand worden thuisgebracht in de omgeving waar STEMVORK een legendarische tijd beleefde.
Beeld
Een website, die beelden op internet zet, biedt enige historische inhoud: ,,Van 11 juni tot 17 juli 1966 is in Dordrecht muziekuitvoeringen in de openlucht gegeven onder het motto 'Stemvork '66'. De opening was een showfestival in het Wantijpark ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van het Tamboer-, Pijpers- en Trompetterkorps Jubal.
Daarna werd er jaarlijks tot en met 1980 (?) een muziekfestival onder die naam STEMVORK gehouden bij de muziektent in het Wantijpark. Later is het festival onder de naam Wantijpop verder gegaan. De muziektent is afgebroken, en de stemvork staat nu bij het restaurant."