Jong Jubal organiseerde Jeugd Taptoe

DORDRECHT / ZWIJNDRECHT - Op zaterdagavond 7 oktober in de DeetosSnel hal te Dordrecht: Jeugdtaptoe. En naast Jong Jubal, grote broer Jubal en het nieuwe Jubal brassensemble Orange Brass namen zaterdagavond maar liefst zes top jeugdkorpsen deel aan de taptoe.
Jeugdkorpsen door het hele land ervaren steeds minder kansen om op te mogen treden voor publiek en daarom organiseerde Jong Jubal op 7 oktober zélf een jeugdtaptoe. In het recent opgerichte regionaal Jeugd (Show)Korpsen Overleg is afgesproken dat vervolgens één van de korpsen jaarlijks de organisatie van een jeugdtaptoe op zich neemt. De andere deelnemers nemen daar met gesloten beurs aan deel. Een geweldige samenwerking en uitwisseling dus, maar tegelijkertijd is het gebrek aan voldoende optredens een grote zorg voor de toekomst van muziekkorpsen.
Jeugdkorpsen vormen ten slotte een basis voor alle muziekkorpsen in Nederland.
Met onze inspanningen van de afgelopen jaren voor het geven van muziek- en dansworkshops op basisscholen in Dordrecht zien we dat steeds meer kinderen (én basisscholen trouwens) interesse tonen. Zeker nadat ze diezelfde avond voor alle ouders en familie hebben mogen optreden. Kinderen willen dolgraag laten zien waaraan zij met alle plezier samen met vriendjes en vriendinnetjes hebben gewerkt en wij zien dat de lessen in combinatie met het bieden van dit podium aanstekelijk werkt.
Deelnemers:
Orange Brass - Dordrecht (voorprogramma)
Jong Holland Junioren - Zwijndrecht
Jong Excelsior - Delft
Jong Exempel - Empel
Jong Beatrix - Hilversum
Jeugd Rijnmondband - Schiedam
Junioren DVS - Katwijk
Jong Jubal - Dordrecht
Jubal - Dordrecht
Bron foto's: Wim van de Pol.