Schaakmeester MARK TIMMERMANS speelt in simultaan tegen jeugd bij lustrum sc. Dordrecht

22 februari 2023 • 20:10 door de redactie
Schaakmeester MARK TIMMERMANS speelt in simultaan tegen jeugd bij lustrum sc. Dordrecht
IM Mark Timmermans

DORDRECHT - In Dordrecht wordt al honderden jaren geschaakt. Een bekend voertuig van deze denksport is schaakclub Dordrecht. De vereniging neemt 29 februari 1888 als geboortedatum en viert telkens een lustrum.

In de negentiende eeuw waren andere vormen van schaakontmoetingen gebruiikelijk: Dat werd het koffiehuis schaak genoemd vooral in het voormalig cafe Centraal aan het Scheffersplein.

Dordrecht wil zowel serieus de sport de ruimte geven als de sport ook zien als een bindmiddel voor onderling contact elke dinsdagavond in de Crabbehoeve.

Simultaan

Binnenkort is er een veelzijdig (schaak) programma rond het 27 ste lustrum. Inbternationaal schaakmeester MARK TIMMERMANS is de absolute topper bij de vereniging. Hij opent dinsdagavond (28 februari) de jubileumviering met een simultaan tegen de jeugd van de club.

Schaaksport

De schaaksport in Dordrecht kent behalve sc. Dordrecht ook competities op donderdagmorgen in dienstencentrum de Klockelaer en op dinsdagavond in de Lutherse kerk met de Willige Dame.

Dordrecht staat in de langste traditie, waarbij de vereniging enkele keren andere verenigingen opneem in de club. Zo was er in 1951 een fusie met de andere club in Dordrecht: ODI. In 2002 werd Groothoofd geintegreerd in de organisatie van schaakclub Dordrecht.

Programma

Het complete programma is te vinden in een bericht van de PR afdeling van de vereniging:


PERSBERICHT JUBILERENDE SCHAAKCLUB DORDRECHTSchaakclub Dordrecht, opgericht door een 6 tal Dordtse schakers op 29 (!) Februari 1888, viert traditioneel elke 5 jaar zijn / haar lustrum. Dit jaar is de 27e aflevering waarvoor de Jubileumcommissie (trio Victor Koppelaar - Jan Willem Versloot – Ton Slagboom) in 2023 gekozen heeft voor een soort ‘Schaak drieluik’.

Daarbij is dankbaar gebruik gemaakt van de ideeën, die leefden bij een groot deel van de nu 100 leden.

Geheel conform de huidige trend in de Nederlandse schaakwereld is met name de Jeugdgroei ‘booming’.A.s. dinsdagavond 28 februari 2023 wordt een gezellige avond georganiseerd in de Crabbehoeve.

De avond begint met een simultaan voor onze jeugdleden door Internationaal Meester Mark Timmermans.

Chess talk show

Daarna wordt de avond onder leiding van Hans Berrevoets op een informatieve en gezellige manier ingevuld via een zogenaamd ‘Chess Talk Show’. Daarin staan o.a. Henk Timmermans (60 jaar lid Schaakclub Dordrecht) onze Dordtse Chess Queen Conchita Dwars en de jeugd centraal. Tot slot zal Ton Slagboom de schaakhistorie belichten via o.a. een foto-presentatie op de beamer. Ter afsluiting is er een informeel samenzijn.Americain

Op zaterdag 4 maart 2023 organiseert Schaakclub Dordrecht , startend in Americain / Bibliotheek Centrum, onder leiding van het Dordtse Gilde, een boeiende stadswandeling met schaakpuzzels. Dan zijn ook enkele leuke prijsjes te winnen voor onze leden en hun partners. Die worden na afloop van de wandeling om ca. 16.00 uur uitgereikt in Het Magazijn, Voorstraat 180, tijdens een hapje en een drankje.Varna

Tenslotte completeren 17 leden van Schaakclub Dordrecht dit feestelijke drieluik door middel van een bezoek aan zusterstad Varna in Bulgarije. In het weekend 25-26 Maart zal aldaar een schaakmatch gespeeld worden tegen de lokale schaakvereniging. Na eerdere bezoeken aan de andere zustersteden Recklinghausen (2015) en Hastings (2018) zal eigenlijk in de toekomst een bezoek aan zusterstad Dordrecht in Zuid-Afrika de kers op de taart zijn, ook aldus John Peters, Stichting Stedenband Dordrecht-Varna. Zij, tezamen met de Gemeente Dordrecht, ondersteunen dit Dordtse schaakinitiatief van harte.Inlichtingen over de jarige Schaakclub Dordrecht kan altijd via secretaris@schaakclub-dordrecht.nl

Gerelateerde wijken:
Gerelateerde straten:
Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.