Syrische Ambachter heeft een mooi ambacht in Dordrecht

11 november 2021 door Willem Schneider

HENDRIK-IDO-AMBACHT/DORDRECHT - De Syrische asielzoeker Mohamad Ammar is bij velen een begrip in onze gemeente geworden. In 2015 vluchtte hij vanwege de oorlog in Syrië naar Nederland en kwam in Hendrik-Ido-Ambacht terecht. Ammar was jarenlang in Syrië tandarts geweest. Door zijn intelligentie, doorzettingsvermogen en enthousiasme wist hij goed te integreren in de Nederlandse samenleving. Hij begon als tolk, maatschappelijk begeleider en verleende medische hulp onder meer bij Stichting Vluchtelingenwerk.  
Het Nederlands, met name het technische taalniveau, was echter voor hem een te hoge drempel om ook in ons land volledig tandarts te worden. Wel slaagde hij er in om de bevoegdheid van mondhygiënist te behalen. Ook mocht hij - onder toezicht - kiezen vullen, kiezen trekken en wortelkanaalbehandelingen uitvoeren. Ammar deed dit drie jaar bij Mondzorg Ambacht. 

Van tandarts naar kok 
Een jaar geleden maakte Ammar een verandering in zijn carrière mee. Samen met zijn vrouw Samah had Ammar een hobby: het klaarmaken van heerlijke Syrische specialiteiten. Van hun hobby maakten zij hun werk. Ze huurden een winkelruimte aan de Voorstraat in Dordrecht. Deze ruimte werd klaar gemaakt tot een eigen eetgelegenheid en afhaalcentrum van Syrische specialiteiten en snacks in Dordrecht. 
Een aantal maanden geleden startten ze op Voorstraat 441 het afhaalcentrum ‘Alaa Aldeen.’ De thuiskeuken in Hendrik-Ido-Ambacht vormt de werkplek, waar Mohamad en Samah dagelijks de heerlijkste hapjes voorbereiden. Mohamad vervoert en completeert het eten vervolgens in de Voorstraat. Mohamad heeft een ruim aanbod van Syrische spijzen en snacks. 

Mondige Syriër 
Mohamad en zijn vrouw zijn een voorbeeld, dat Syrische vluchtelingen, wonend in onze gemeente, door eigen initiatief, doorzettingsvermogen en inventiviteit een eigen bestaan kunnen opbouwen. Kortom: Mohamad veranderde van ambacht:  van de mond als werkplaats naar de mond als eetplaats! 

 

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.