GertJan Kleinpaste: Nieuw bestuur voor wijkcentrum Dubbeldam staat klaar, maar situatie is nog niet verantwoord

DORDRECHT - Een nieuw bestuur voor staat klaar om het wijkcentrum voor Dubbeldam, dat tot 1 oktober de Gravin heet, toekomst bestendig te maken. Een levendig activiteitencentrum is immers van groot belang.
Het nieuwe bestuur vindt het niet verantwoord om daarvoor verder te gaan met de stichting de Gravin, waarvan Jaap van Asch de voorzitter is, maar denkt aan een nieuwe rechtsvorm vanaf 1 oktober. Dat is nog niet rond.
Dit blijkt uit een verklaring van GertJan Kleinpaste, die met twee anderen de kandidaten zijn voor het nieuwe bestuur van het wijkcentrum. In de wandelgangen werd zijn naam als nieuwe voorzitter genoemd om het wijkcentrum voor Dubbeldam en de Dubbeldammers open te houden. Deze inzet staat voor hem los van andere activiteiten in de stad.
Schermen
Achter de schermen is geprobeerd om al half september het nieuwe bestuur te laten aanschuiven bij het oude bestuur van de Gravin. Dat zou dan 1 oktober vertrekken. De nieuwe bestuursleden wilden wel weten hoe het precies met de inkomsten en de schulden en bezittingen zat.
Dat is niet gelukt, zo laten betrokkenenen weten. Ook de advocaat van de verhuurder de Gravenhorst bracht dit eerder naar buiten. De Gravin moet, als de sleutel wordt ingeleverd, de eigen financiele problemen oplossen.
Daar zat ook een huurschuld bij aan verhuurder van het wijkcentrum, wooncomplex de Gravenhorst, zo staat in het vonnis van de kantonrechtbank. Dit Is overigens betaald uit beslag wat de verhuurder de Gravenhorst had gelegd met toestemming van de rechtbank
De Gravin gaat ervan uit dat alles is geregeld om te kunnen vertrekken per 1 oktober en dat gezien als een keuze in het belang van de toekomst van het wijkcentrum.
Lei
De nieuwe stichting voor het wijkcentrum heeft er toch voor gekozen om alleen met een schone lei te willen beginnen alhoewel de insteek van het nieuwe bestuur in eerste instantie was toe te treden tot het oude bestuur. Daarover zijn gesprekken gevoerd.
Kleinpaste ,,Wel heb ik met de twee andere aangezochte bestuursleden vastgesteld dat wij het niet verantwoord vinden de verantwoordelijkheid voor Stichting De Gravin op ons te nemen. "
Verklaring Gertjan Kleinpaste over wijkcentrum De Gravin en de Gravenhorst
ik heb de afgelopen week veel langs zien komen in diverse media over de ontstane situatie in De Gravenhorst. Het bestuur van Stichting De Gravin geeft aan terug te treden.
Ik was één van de beoogde nieuwe bestuursleden voor De Gravin. Ik heb geen oordeel over wat er tussen De Gravin en De Gravenhorst is gebeurd. Het heeft ook niet zoveel zin daarover te blijven zaniken. ik ben er niet bij betrokken geweest.
Wat er dan in De Gravenhorst gebeurt per 1 oktober a.s. Is nog onduidelijk. Het bestuur van Stichting De Gravenhorst heeft de wens en de ambitie een activiteitencentrum overeind te houden.