Doneeractie groenblauw schoolplein Dordtse Vrije School

18 juni 2021
Doneeractie groenblauw schoolplein Dordtse Vrije School

DORDRECHT - De Dordtse Vrije School heeft een mooi maar heel stenig schoolplein aan de Dubbelmondestraat in de wijk Land van Valk. Er staan al wat bomen en planten. Er is een insectenhotel. Er wordt zelfs appelmoes gemaakt met de appels van de appelboom. Maar het kan zoveel beter en avontuurlijker! Daarom is onze droom om een groenblauw schoolplein te realiseren voor en met onze leerlingen, leraren, ouders, bso en de buurt. Er is een mooi ontwerp gemaakt door Bureau Krachtgroen. Projectleider Lotti Hesper: “Veel mensen doen al mee met spierkracht, geven materialen en/of euro’s. Nog meer donaties in natura en € 10.000,- hopen we op te halen via een doneeractie onder de Dordtse vrijeschoolgemeenschap, buurtgenoten en natuurliefhebbers. Uitvoering start hopelijk in herfst 2021.”

Groenblauw
Een groenblauw schoolplein is een plein met meer beplanting en natuurelementen (groen) en minder tegels. Het heeft verschillende voordelen. Het is regenbestendig en levert een bijdrage aan waterberging (blauw). Het vergroot de biodiversiteit. En het biedt kinderen de mogelijkheid om dagelijks de natuur te beleven. De gemeente Dordrecht stimuleert vanuit de opgave Groenblauwe Stad zulke schoolpleinen via de Ontwerpregeling en de Uitvoeringsregeling Groenblauwe Schoolpleinen. Annemarie Lammers, Senior Beleidsadviseur Gezonde Leefomgeving: “Het is geweldig om te merken dat er ook in Dordrecht steeds meer animo is voor groenblauwe schoolpleinen. Dat is goed voor mens en natuur!”

Dordtse Vrije School
Leven met de seizoenen, het vieren van jaarfeesten, onderwijs gericht op hoofd, hart en handen, natuurlijke lesmaterialen en biologische voeding zijn belangrijke basisingrediënten voor het leerplan van de Dordtse Vrije School. Dat er ook een subsidie voor ontwerp en uitvoering van de gemeente Dordrecht is voor een groenblauw schoolplein gaf de doorslag om voor onze locatie Dubbelmondestraat zo’n plein te ontwikkelen. Marije van Huis-Schipper, dagelijkse leiding: “Voor onze school betekent zo'n plein nog veel meer speelplezier. We kijken er erg naar uit.”

Donaties in natura of in euro’s
Om dit grote en groene project te kunnen realiseren, vragen we de steun van buurtgenoten, natuurliefhebbers en andere mensen die de Dordtse Vrije School een warm hart toedragen. Zo willen we 60 m3 aarde, 25 m2 valzand, een waterpomp, klimrots, diverse planten, struiken en bomen aanschaffen.

Het project wordt grotendeels bekostigd uit eigen middelen, ontvangen ouderbijdragen en bijdragen van gemeente Dordrecht, fondsen en donaties in natura. Maar er is nog € 10.000,- nodig. Help jij ons dit mogelijk te maken? Doe voor 10 juli 2021 een donatie én zegt het voort!

Bekijk het filmpje & doneer via: dordtsevrijeschool.nl/schoolplein

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.