Schaakclub Dordrecht steunt actie voor standbeeld voor hun prominent schakend lid C. Buddingh'

14 december 2020 door de redactie
Schaakclub Dordrecht steunt actie voor standbeeld voor hun prominent schakend lid C. Buddingh'
Buddingh' naast wereldkampioen schaken 1969-1972 Boris Spasski (midden)

DORDRECHT - Schaakclub Dordrecht steunt de actie voor een standbeeld voor dichter C.Buddingh'. Op de website van de vereniging wordt hij vandaag een prominent lid genoemd door de woordvoerder van het bestuur Ton Slagboom.

Hij schrijft namens zijn vereniging:

 

DORDRECHT - Schaakclub Dordrecht (1888) is enthousiast over de actie om dichter C.Buddingh' een standbeeld in zijn stad Dordrecht te geven. ,,Kees Buddingh' was ook tot zijn overlijden in 1985 een bekend lid van onze vereniging. Hij speelde tientallen jaren in het eerste team van onze club", aldus Ton Slagboom, adjunct-PR bestuur. Columnist Kees Thies schreef naar aanleiding van de 35e sterfdag van Buddingh' over zijn idee om eens voor een beeld te zorgen op een prominente plek in de  binnenstad. Hans Berrevoets had namens het Buddingh' genootschap dat ook al eerder omarmd. Diverse plaatsen zijn al geopperd zoals het Statenplein, maar zou de Waag met toeziend oog op de 'Peter van der Laars' schaakplaats geen droomplek zijn voor ons schakers? 

Buddingh' was in de jaren dertig van de vorige eeuw een enthousiast lid van voetbalclub DFC en ook als schaker actief. Slagboom weet dat Buddingh'  - toen hij twee langdurige periodes werd behandeling voor TBC in sanatorium Zonnegloren nabij Soest - mede door het schaken een middel tot sociaal contact had. De latere internationale schaakmeester Constant Orbaan leerde hij zowel als mede patiënt en als schaker kennen. Hierdoor werd de Dordtse dichter vaak als eregast uitgenodigd later op internationale toernooien waar Orbaan dan de hoofdscheidsrechter was. Ook vanuit het Dordtse schaakleven kreeg Kees bezoek in Zonnegloren en dan met name van Adrie van der Willigen, een originele briefkaart uit 1948 van Adrie aan Kees zit in het SCD archief.

Buddingh' zijn literaire activiteiten, die een steeds hogere vlucht kregen ook door zijn bekendheid op TV door bijvoorbeeld het verborgen programma Poets stonden zijn schaakontwikkeling wel in de weg. Slagboom: ,,Kees bleef wel een echte liefhebber dus voor zijn stad Dordrecht en ook voor onze schaaksport en schaakclub een echte ambassadeur." 

Inmiddels is er een heuse petitie gestart, prachtige PR voor de schaaksport weer en dus indirect voor onze club: https://standbeeldcbuddingh.petities.nl

 

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.