Schaakvereniging Dordrecht timmert flink aan de weg

07 december 2009
Schaakvereniging Dordrecht timmert flink aan de weg

DORDRECHT - ,,Schaken is een bezigheid die voor gezellige en leuke momenten zorgt in het leven. Dat is veel meer dan op een clubavond schaakstukken verzetten en uiteindelijk een potje winnen of verliezen."

Zo denkt Gert Zwartjes, voorzitter van de bijna 122 jaar oude schaakvereniging Dordrecht, over de schaaksport als middel tot sociaal contact.  Met voor de deur deze maand het zogeheten multi-tempo-toernooi op zaterdag 19 december (met grootmeesters), het vierde Pank Hoogendoorntoernooi op dinsdag 29 december en de terugkeer van het NK-snelschaken op de kalender timmert zijn club stevig aan de (schaak) weg.

Schaakclub de Klockelaer (overdag), schaaksociëteit de Willige Dame en schaakclub Dordrecht zorgen samen ook het gehele jaar door voor een gevarieerd aanbod voor schakers van alle leeftijden en van alle niveaus.

,,Onze stad heeft een leuk en positief schaakklimaat en schakers onderhouden veel vriendschappelijke banden. Bij onze schaakclub praat je niet tijdens de wedstrijd, zoals bijvoorbeeld wel bij bridgen gebeurt. Aan de bar in onze speelzaal in de aula van de Hans Petrischool is het beslist gezellig en ontmoeten de leden elkaar. Ik noem onze club altijd een combinatie van serieus en gezellig. Het is dus echt geen dood-stille bedoeling op een schaakvereniging, zoals mensen soms denken.

Zwartjes noemt de speellokatie aan de Anna van Saksenstraat in Nieuw-Krispijn een sfeervolle, compacte schaakarena. ,,Bij onze club zijn zestig senioren en twintig jeugdleden betrokken. We zijn in aantal leden stabiel en we zien zelfs weer een lichte groei. Dat is een positief beeld, want over het algemeen daalt landelijk het aantal geregistreerde schakers. We hebben het voornemen om in de nabije toekomst aan de slag te gaan met ons 125-jarig bestaan in 2013. Als we dromen, dan hopen we weer naar honderd leden bij schaakclub Dordrecht toe te groeien. Dat zou goed zijn voor de schaaksport in de stad."

De club heeft in de geschiedenis talrijke nationaal bekende spelers voortgebracht, zoals drie-voudig openkampioen van Nederland, Hans Wertheim, twee-voudig open kampioen Pank Hoogendoorn, twee voudig finalist Nederlands kampioenschap Henk van Donk, zeven voudig damesfinalist NK Conchita Dwars en Leo Jansen, de grondlegger van het openingsboek ,,De Leeuw, het Zwarte Wapen."  Momenteel zijn de favorieten voor het kampioenschap Rene Krul en Mark Timmermans. Voor Gert Zwartjes is schaken meer dan een sport.  Schaken is vooruit denken en vooruit denken is goed in het leven.

Schaken is bedenken wat je tegenstander kan gaan doen en dat is je inleven in  mogelijkheden.

Schaken kun je al doen als je zes jaar bent, maar ook nog als je zes-en-negentig bent. In de tussentijd scherp je je denkvermogen en blijf je misschien wel beter bij de les van het leven.

Aan kinderen schaakles geven betekent, dat je kinderen de kans geeft om spelenderwijs de wet van oorzaak en gevolg te leren kennen.

Schaakclub Dordrecht is er trots op dat het jeugdschaken met steun van het gemeentelijk sportbedrijf zelfs een plek in de Grote kerk heeft gekregen., Onlangs waren zestig kinderen van vier scholen enthousiast in de kerk bezig en in februari volgt een teamtoernooi waarvoor alle scholen worden uitgenodigd. De schaakclubs Sliedrecht, Zwijndrecht, de Willige dame/Dordrecht en Dordrecht werken ook samen in het belang van de schaaksport.

,,In Dordrecht gaat schaaksocieteit de Willige Dame in poffertjessalon Visser en schaakclub Dordrecht prima samen. Iedereen is blij met de samenwerking." Daarom wordt ook veel verwacht van de toernooien op 19 december en 29 december. Op de regionale schaaksite van schaakpromotor Tom van Bokhoven - www.tomsschaakboeken.nl - staat alle informatie over aanmelding. Schaakclub Dordrecht heeft dankzij Adri Timmermans ook een actuele eigen website: www.schaakclub-dordrecht.nl

Gerelateerde straten:
Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.