SC Emma neemt normen en waarden bloedserieus: zaterdag 1 uit de competitie

30 maart 2011
SC Emma neemt normen en waarden bloedserieus: zaterdag 1 uit de competitie

DORDRECHT - Op advies van de commissie normen en waarden heeft het bestuur van SC Emma besloten om geen beroep aan te tekenen tegen de door de KNVB opgelegde zware straf  om het eerste zaterdagelftal uit de competitie te halen na het zoveelste incident. ,,Dit mag nooit meer gebeuren,’’ vindt John van der Net, initiatiefnemer van deze commissie.

.,Neem onze rugbyers,’’ begint John van der Net, voorzitter van de commissie normen en waarden bij SC Emma en burgerraadslid voor de VVD in Dordrecht, zijn verhaal nog voor er een vraag is gesteld. Die hebben een erecode om nooit, maar dan ook nooit te protesteren tegen een beslissing van de scheidsrechter. Tegenstanders worden in de wedstrijd keihard aangepakt. Na afloop drinken beide ploegen samen een stevig glaasje bier. Dat is cultuur. En een voorbeeld voor onze voetbaltak.’’

De commissie normen en waarden bestaat pas sinds oktober vorig jaar. Begin dit jaar ondertekenden alle spelers van het eerste zondag en zaterdagelftal een contract, waarin zij beloofden zich normaal te zullen gedragen.Van der Net (47) die al zijn hele voetballeven bij SC Emma speelt, zegt dat de geboorte van dit nieuwe fenomeen niets te maken heeft met incidenten in het verleden. ,,Ik heb die commissie samen met mijn voetbalvrienden Dick van de Veken en Marcel Stam opgericht omdat ik vind dat een vereniging die moet hebben. Wij moeten er alles aan doen om ervoor te zorgen dat jeugd en volwassenen zich normaal gedragen op en langs de velden. Zo niet, dan horen die mensen niet thuis bij een club. Wangedrag past niet op het sportveld. Sponsors pikken het terecht ook niet meer dat verenigingen negatief in het nieuws komen. Ook binnen het voorzittersoverleg van de Dordtse voetbalclubs staat het punt normen en waarde inmiddels op de agenda.’’

De commissie normen en waarden bij SC Emma heeft geen beslissingsbevoegdheid. Van der net: ,,Het bestuur blijft eindverantwoordelijk. Wij hebben een adviserende taak.’’

Op 26 februari van dit jaar liep een wedstrijd van het eerste zaterdag 1 van SC Emma tegen Oosterhout uit de hand. Na een massale vechtpartij tussen beide teams werd het duel gestaakt. De KNVB besloot juist vanwege het recidive gedrag van de Dordtenaren om dit team uit de competitie te halen. Het bestuur wilde aanvankelijk in beroep tegen deze straf, maar na een advies van de ploeg van Van der Net werd van een beroepszaak afgezien en de straf geaccepteerd.

,,Ik heb wel een avond moeten praten om het bestuur te overtuigen. Zij vonden dat een aantal details in de argumentatie van de KNVB niet klopte. Wij vonden echter het vaststaande feit dat spelers van ons elftal hebben deelgenomen aan een massale vechtpartij zwaarwegend genoeg om met de sanctie akkoord te gaan. Dat Oosterhout de vechtpartij is begonnen bijvoorbeeld, is voor ons van ondergeschikt belang. Dit gedrag is domweg niet te tolereren. Voetballers die vechten, horen niet thuis op een voetbalveld. Het bestuur ziet dat nu ook wel in.’’

Het is nog maar de vraag of er ook komend seizoen nog een prestatief eerste elftal op zaterdag is. Er is inmiddels een enquête gestart over de toekomst van SC Emma. Van der Net: De leden moeten onder meer een keuze maken tussen prestatievoetbal op zondag en op zaterdag. Twee prestatieve elftallen binnen één vereniging werkt niet. De leden moeten zich bij die keuze er wel van bewust zijn dat als zij voor de zaterdag kiezen dit elftal zich vanwege een voorwaardelijke proeftijd een jaar zich helemaal niets meer kan permitteren.’’

Van der Net gelooft heilig in de toekomst van SC Emma: ,,Laten we vooropstellen dat SC Emma een warme vereniging is waar het de hele week gezellig toeven is.. We hebben ook een florerende jeugdafdeling. Onze leden zijn alleen maar blij dat asociaal gedrag binnen de club keihard wordt aangepakt.’’

Foto en tekst: JAN VOLWERK

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.