Nieuwe satellietclubs in Dordrecht-West

12 oktober 2011
Nieuwe satellietclubs in Dordrecht-West

DORDRECHT - De Dordtse sport-verenigingen, The Hawks, MOK en DZS, openden in samenwerking met het Sportbedrijf van de gemeente Dordrecht onlangs een satellietafdeling in Dordrecht-West. Doel is om meer kinderen in de wijken Krispijn, Crabbehof en Wielwijk in beweging te krijgen. De satellietafdelingen maken deel uit van een campagne waarbij de gemeente Dordrecht in samenwerking met onderwijsinstellingen en sportverenigingen de jeugd in Dordrecht-West wil stimuleren mee te doen aan sportactiviteiten. “We ondersteunen deze campagne van harte en leveren daar graag onze bijdrage aan. Daarom werken we mee aan het realiseren van een satellietafdeling in Dordrecht-West. Dat stelt ons in staat om onze vereniging te versterken op het gebied van maatschappelijke betrokkenheid, ledenwerving en deskundigheidsbevordering”, zegt Marieke van Tiggelen, voorzitter van de honkbalvereniging The Hawks.
Combinatiefunctionaris In de satellietclubs spelen combinatiefunctionarissen een belangrijke rol. Zij worden ingezet om kinderen op basisscholen gastlessen te geven en trainingen van de club na schooltijd in de wijk.

Onze keuze is gevallen op iemand die bij ons jaren heeft gehonkbald en de kneepjes van het vak verstaat. Ik ben er van overtuigd dat hij de jeugd in de wijk veel kan leren. Ik hoop dat we via hem meer kinderen in Dordrecht-West enthousiast kunnen maken voor honkbal en daarmee ook meer instroom aan nieuwe leden voor onze sportclub”, aldus Marieke van Tiggelen. ‘Het mes snijdt aan twee kanten’ De voorzitter van The Hawks heeft het over de 29-jarige Louis-Jay Sienders. Een honkbalspeler in hart en nieren. ”Ik honkbal vanaf mijn veertiende bij The Hawks. Het is een prima vereniging waar leden de ruimte krijgen om hun talent te ontwikkelen.

Ik ben blij dat ik via de satellietafdeling de kans krijg kinderen kennis te laten maken met honkbalsport en daarmee bij te dragen aan hun lichamelijke vorming”, aldus de kersverse combinatiefunctionaris. Louis-Jay Sienders geeft gastlessen over honkbal op verschillende basisscholen in Dordrecht-West, waaronder de IBS Ikra en John F. Kenneyschool en verzorgt na schooltijd trainingen op locatie. ”Ik wil kinderen graag warm maken voor honkbal zodat ze lid kunnen worden van onze vereniging. Als ik op deze manier The Hawks aan nieuwe instroom en daarmee aan nieuw talent kan helpen, doe ik dat graag.

Het mes snijdt aan twee kanten”, zegt hij. ‘Sport is goed voor gezondheid en sociale ontwikkeling van kinderen’ Vanuit de satellietafdeling van de zaalvoetbalvereniging DZS is Mo Belahcen als (waarnemend) combinatiefunctionaris actief. “De gedachte achter een satellietafdeling spreekt mij erg aan. Een dergelijk sportfiliaal in de wijk maakt sporten voor de jeugd laagdrempelig. Daarom werk ik daar graag aan mee”. “Ik vind het leuk om de kleintjes op een speelse manier de technieken van zaalvoetbal te leren. Sporten is niet alleen goed voor de gezondheid, maar ook voor de sociale ontwikkeling van kinderen”, aldus Mo Belahcen, die naast zijn tijdelijke functie van combinatiefunctionaris als trainer/coach werkt bij DZS.
‘De samenwerking met de gemeente is uitstekend’ De meewerkende sportverenigingen worden financieel ondersteund. “Dankzij deze steun konden we een combinatiefunctionaris aanstellen. De samenwerking met de gemeente is uitstekend. We krijgen van begin tot eind alle steun en hulp die we nodig hebben. Echt geweldig”, aldus Marieke van Tiggelen. De andere drie satellietclubs: Tennisvereniging Dash ’35, gymnastiekvereniging OKK, basketbalvereniging Rowic en atletiekvereniging Hercules hebben al vanaf juni 2009 met steun van de gemeente een satellietafdeling in Krispijn geopend.

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.