Stichting Illustre Dordracum gaat zich als Documentatie- en Kenniscentrum Augustijnenhof vestigen in Hof 15

30 juni 2015 door Hennie van der Zouw
Stichting Illustre Dordracum gaat zich als Documentatie- en Kenniscentrum Augustijnenhof vestigen in Hof 15

DORDRECHT - Heel Nederland kent inmiddels het Hof. Hier heeft Koning Willem Alexander op Koningsdag 2015 het museum “Hof van Nederland” geopend. Een locatie waar aandacht wordt geschonken aan de Eerste Vrije Statenvergadering en aan de geschiedenis van Dordrecht.

Stichting Illustre Dordracum gaat zich als Documentatie- en Kenniscentrum Augustijnenhof vestigen in het statige pand Hof 15, recht tegenover het Hof van Nederland. De nieuwe locatie is niet helemaal toevallig, want de Statenzaal is de plek waar op 14 april 2009 de geboorte van onze stichting heeft plaatsgevonden. Na een stormachtige groei hopen we zes jaar later de 1000e lezer van ons cultuurhistorisch tijdschrift Dordrecht Monumenteel in datzelfde Hof te mogen verwelkomen.

Documentatie- en Kenniscentrum Augustijnenhof
Documentatie- en Kenniscentrum Augustijnenhof wordt met al haar faciliteiten exclusief ter beschikking gesteld aan donateur-leden van Stichting Illustre Dordracum. De ‘documentatie’ in het Augustijnenhof zal bestaan uit een bibliotheek met een omvangrijke hoeveelheid boeken en tijdschriften over de geschiedenis van Dordrecht. Hiernaast zullen er plekken met computers worden geïnstalleerd waar bezoekers naast de eigen digitale collectie van Illustre
Dordracum de digitale archieven en de beeldbank van het Regionaal Archief Dordrecht online kunnen raadplegen.

Kennis zit in boeken en archieven maar is ook te vinden bij mensen, bij onze leden. Daarom willen wij die kennis met elkaar delen. In een ruimte waar ouderwets in boeken kan worden gesnuffeld, maar waar ook achter computers kan worden gewerkt. Of waar men aan een grote leestafel rustig kan lezen
of studeren. Waar de sfeer hangt die u vooral zelf meebrengt. Dit alles onder het genot van een (zelf gezet) kopje koffie of thee in een sfeer die hierbij past.

Aandacht voor cultuurhistorische instellingen
Verenigingen en stichtingen die aangesloten zijn bij het Historisch Platform Dordrecht  worden van harte uitgenodigd om zich bij ons aan te sluiten. In
het Augustijnenhof richten wij een ruimte in waar deze instellingen zich kunnen presenteren en waar aan ledenwerving kan worden gedaan. Wij stellen
die cultuurhistorische instellingen in de gelegenheid om voor een redelijke prijs vergaderruimte te huren, indien zij daar zelf niet over beschikken. Met een zich terugtrekkende overheid is het bundelen van krachten een voorwaarde om te overleven.

Vrijwilligers gezocht
We zoeken vrijwilligers die het documentatiecentrum willen bemannen. Er moet een inventaris worden gemaakt van de ongeveer 14 strekkende
meter boeken en tijdschriften in onze bibliotheek. Vervolgens zoeken we vrijwilligers die mensen willen leren hoe er effectief in de digitale archieven moet worden gezocht, want dat is lang niet voor iedereen even duidelijk. We gaan voor de aangesloten cultuurhistorische verenigingen en stichtingen
leden werven en hun tijdschriften en boeken onder de aandacht van de bezoekers brengen. Omdat het zonder kennis van oud schrift lastig is om diepgaand historisch onderzoek te doen willen wij proberen om de cursus oud schift nieuw leven in te blazen. Denkt u hier een rol in te kunnen spelen? Of wilt u als vrijwilliger op afroep onze ‘consulent oud schrift’ zijn? Daar is grote behoefte aan

Spreken deze activiteiten u aan? Laat het ons weten.
Graag uw reactie op e-mail bestuur@augustijnenhof.nl of schriftelijk aan ons secretariaat.

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.