Dordrecht heeft er een historisch hart in het Hof bij: De Augijstijnenhof

13 september 2015

DORDRECHT - Wethouder Piet Sleeking heeft zaterdag een nieuwe belangrijke activiteit op historisch gebied geopend. Een stichting gaat als kenniscentrum verder. Daarover wordt het volgende bericht:

Stichting Illustre Dordracum gaat zich als Documentatie- en Kenniscentrum Augustijnenhof vestigen in het statige pand Hof 15, recht tegenover het Hof van Nederland.

De nieuwe locatie is niet helemaal toevallig, want de Statenzaal is de plek waar op 14 april 2009 de geboorte van onze stichting heeft plaatsgevonden. Na een stormachtige groei hopen we zes jaar later de 1000e lezer van ons cultuurhistorisch tijdschrift Dordrecht Monumenteel in datzelfde Hof te mogen
verwelkomen!

Documentatie- en Kenniscentrum Augustijnenhof
Documentatie- en Kenniscentrum Augustijnenhof wordt met al haar faciliteiten exclusief ter beschikking gesteld aan donateur-leden van Stichting Illustre Dordracum. De ‘documentatie’ in het Augustijnenhof zal bestaan uit een bibliotheek met een omvangrijke hoeveelheid boeken en tijdschriften over de geschiedenis van Dordrecht. Hiernaast zullen er plekken met computers worden geïnstalleerd waar bezoekers naast de eigen digitale collectie van Illustre Dordracum de digitale archieven en de beeldbank van het Regionaal Archief Dordrecht online kunnen raadplegen.

Kennis zit in boeken en archieven maar is ook te vinden bij mensen, bij onze leden. Daarom willen wij die kennis met elkaar delen. In een ruimte waar ouderwets in boeken kan worden gesnuffeld, maar waar ook achter computers kan worden gewerkt. Of waar men aan een grote leestafel rustig kan lezen of studeren. Waar de sfeer hangt die u vooral zelf meebrengt. Dit alles onder het genot van een (zelf gezet) kopje koffie of thee in een sfeer die hierbij past!

Aandacht voor cultuurhistorische instellingen
Verenigingen en stichtingen die aangesloten zijn bij het Historisch Platform Dordrecht worden van harte uitgenodigd om zich bij ons aan te sluiten. In het Augustijnenhof richten wij een ruimte in waar deze instellingen zich kunnen presenteren en waar aan ledenwerving kan worden gedaan. Wij stellen die cultuurhistorische instellingen in de gelegenheid om voor een redelijke prijs vergaderruimte te huren, indien zij daar zelf niet over beschikken. Met een zich terugtrekkende overheid is het bundelen van krachten een voorwaarde om te overleven!

Augustijnenhof

Augustijnenhof, Hof 15, 3311 XG Dordrecht

Vrijwilligers gezocht
We zoeken vrijwilligers die het documentatiecentrum willen bemannen. Er moet een inventaris worden gemaakt van de ongeveer 14 strekkende meter boeken en tijdschriften in onze bibliotheek. Vervolgens zoeken we vrijwilligers die mensen willen leren hoe er effectief in de digitale archieven moet worden gezocht, want dat is lang niet voor iedereen even duidelijk. We gaan voor de aangesloten cultuurhistorische verenigingen en stichtingen leden werven en hun tijdschriften en boeken onder de aandacht van de bezoekers brengen. Omdat het zonder kennis van oud schrift lastig is om diepgaand historisch onderzoek te doen willen wij proberen om de cursus oud schift nieuw leven in te blazen. Denkt u hier een rol in te kunnen spelen? Of wilt u als vrijwilliger op afroep onze ‘consulent oud schrift’ zijn? Daar is grote behoefte aan!
Spreken deze activiteiten u aan? Laat het ons weten.
Graag uw reactie op e-mail bestuur@augustijnenhof.nl of schriftelijk aan ons secretariaat.

Onderzoek
Het Documentatie- en Kenniscentrum vraagt voor het door onze vrijwilligers gedaan archiefonderzoek € 25,00 per uur. Wilt u zich als onderzoeker aanmelden voor onze stichting? Laat het ons weten dan nemen wij contact met u op.

Nog geen donateurlid van Stichting Illustre Dordracum?
Wij bestaan bij de gratie van onze vrijwilligers, onze donateur-leden en onze sponsoren. U zult begrijpen dat we door het huren van ruimte in het Hof een verplichting aangaan die niet door de gemeente gesubsidieerd zal worden. De subsidiekraan voor cultuurhistorische organisaties is immers rigoureus dicht gedraaid. Stichting Illustre Dordracum gelooft niet in afhankelijkheid van overheidssubsidies en vertrouwt op haar eigen kracht.

Zoals u weet geven wij ons cultuurhistorisch tijdschrift Dordrecht Monumenteel al jarenlang gratis uit en dat zullen we blijven doen, want iedereen moet zonder financiële drempel kennis kunnen blijven nemen van de rijke Dordtse geschiedenis. Als u toegang wilt tot het Augustijnenhof met al haar faciliteiten dan vragen wij u om een vaste jaarlijkse bijdrage als donateurlid van onze stichting. De hoogte laten wij aan uzelf over, het minimumbedrag is € 15,00 per jaar.

Ons IBAN bankrekeningnummer is NL31 ABNA 0540 7233 98 ten name van Stichting Illustre Dordracum. We hebben er vertrouwen in dat diegenen die ons centrum bezoeken donateurlid zijn.

Heeft u nog dubbele boeken of tijdschriften over Dordrecht over?
De kans is groot dat die al in onze bibliotheek staan, maar we stellen ze graag tegen een geringe vergoeding ter beschikking aan andere donateur-leden, die een verzameling aan het opbouwen zijn. Ook op deze manier kunt u ons financieel steunen. Mail bibliotheek@augustijnenhof.nl als u iets voor ons beschikbaar heeft.

Computers gezocht!
Sinds de komst van handzame notebooks en tablets staan er veel nog uitstekend te gebruiken computers te wachten op een goede bestemming. Wij kunnen computers en randapparatuur goed gebruiken. Het hoeven geen supersnelle machines te zijn, want ze worden op een centrale server aangesloten. Wel graag met minimaal Windows 7.0 en zo mogelijk met (legale) versies van Microsoft Word, Excell en Powerpoint. We halen ze graag bij u af en controleren uiteraard of uw gegevens goed zijn verwijderd. We zien uw reactie graag tegemoet op e-mail: facilitair@augustijnenhof.nl.

Cultuurhistorisch tijdschrift Dordrecht Monumenteel
Het is bijna 1 juli. Onze donateur-leden ontvangen over enkele dagen ons cultuurhistorisch tijdschrift Dordrecht Monumenteel. Kent u ons tijdschrift nog niet? In de 15 jaar dat het blad bestaat zijn er maar liefst 55 nummers uitgegeven! U kunt al deze jaargangen gratis downloaden op onze site www.dordrechtmonumenteel.nl. Degenen die het bezwaarlijk vinden om digitaal te lezen nodigen wij van harte uit in de bibliotheek van Documentatie- en Kenniscentrum Augustijnenhof, waar u het onder genot van een kopje koffie of thee rustig kunt lezen. En misschien heeft u daarna nog wel tijd voor een bezoekje aan het prachtige museum het ‘Hof van Nederland’!

Hof van Nederland

Stichting Illustre Dordracum Document

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.