Deze week bij The Movies (Filmladder week 04-2016)

DORDRECHT - Veel nieuws deze week, met bijzondere aandacht voor documentaires. Drie nieuwe premières: 1. The Danish Girl, een stijlvol liefdesdrama over Einar Wegener en zijn vrouw Gerda. In de jaren 1920 verandert hij in een vrouw: Lily Elbe en wordt zo één van de eerste transgenders. 2. Janis: Little Girl Blue, een intens portret van Janis Joplin, blueszangeres en muziekicoon uit de Sixties. Met veel nieuw archiefmateriaal. 3. Hitchcock/Truffaut, een documentaire over de lessen in film maken van de meesterregisseur Alfred Hitchcock. Toonaangevende regisseurs van nu vertellen wat zijn werk voor hen heeft betekend.
Daarnaast de Marathon met 4 prijswinnende documentaires van het IDFA 2015. De camera brengt ons naar Nederland, Denemarken, Oekraine en Iran en brengt hedndaagse vraagstukken in beeld. Zo 24/1 13.00 - 18.30 uur.
En twee voorpremières. Voor Brasserie Valentijn is er een Ladies Night op Di 26/1 va. 19.30 uur. Een gezellig filmbezoek omlijst met welkomstbubbels, drankjes en hapjes. Op Wo 27/1 om 19.30 uur, de eerste vertoning van de grote Oscarfavoriet dit jaar: The Revenant. Een avonturenepos en overlevingstocht met Leonardo di Caprio in een imposante hoofdrol.
In het CineFiliaal andermaal een film die de bankencrisis belicht (er zullen er nog vele volgen). Dit keer vanuit het perspectief van een gezin dat uit hun huis wordt gezet. Vader Dennis heeft er alles voor over om hun huis weer terug te verdienen. 99 Homes is crisisdrama dat je bij de keel grijpt. Woe 27/1 om 20.45 uur
Bron: The Movies Dordrecht