GroenLinks wil debat over vormgeving cultuur in Dordrecht voor de verkiezingen

DORDRECHT - Dordt heeft een debat over hoe we om cultuur in de stad om gaan. Dit pleidooi houdt vandaag in Dordt Centraal lijsttrekker Kitty Kruger. Ze haakt in op het feit dat de culturele raad vijftig jaar geleden in Dordrecht begon. Dat was toen baanbrekend voor het land. Kruger staat achter alle aandacht voor muse in Dordrecht, maar wil met andere partijen in de stad gaan praten hoe kleinere initiatieven zich in de stad meer gesteund weten. Daarop is volgens haar de laatste jaren alleen maar bezuinigd.
De historie toen komt neer op:
Een aardverschuiving op cultureel gebied in Dordrecht werd een halve eeuw geleden in gang gezet. Dat was het vervolg van de installatie - op 22 januari 1968 - van de Culturele Raad (CR).
Burgemeester J.J. van der Lee was in 1966 benoemd mede met de opdracht zich sterk te maken voor meer cultuur in de provinciestad Dordrecht.
Zijn kabinetschef mr. A.F.M. Delemarre werd als Ton Delemarre de secretaris tot de opheffing in november 1983. Volgens de gemeenteraad had de CR geen meerwaarde meer en dat was een politieke conclusie.
Het begin was anders: Eerst was ir. Gerard Gerritse de voorzitter. Daarna volgde de latere PvdA-wethouder en burgemeester van Spijkenisse, Kees de Groen