SC Emma blijft in het nieuws: 'Voetbal in Dordrecht-2'

09 april 2018 door Hennie van der Zouw
SC Emma blijft in het nieuws: 'Voetbal in Dordrecht-2'

DORDRECHT - De voorzitter van de voetbalvereniging SC Emma, Leo Teunissen, reageerde afgelopen weekend op de commotie die afgelopen week in de media rondom SC Emma ontstaan was:

'Beste Leden,

Het was mij het weekje wel, in het AD en de Telegraaf, er was weer veel te doen over onze club. Ook op Facebook werd er weer flink gedeeld en gereageerd. Een flink aantal mensen reageerden nogal verbolgen over het feit dat ondergetekende OMC zou hebben aangevallen.

En dat is nu net verkeerd geïnterpreteerd het was juist een brandbericht aan de gemeente en niet aan de vereniging OMC zelf. Als er 1 iets verdient dan is het wel OMC, die jarenlang aan het lijntje is gehouden. Alleen elk weldenkend mens moet het wel met mijn eens zijn dat de vereniging OMC in 4 jaar tijd flink in ledenaantal is gedaald. (als ik de rustende leden mee tel kunnen dit maar maximaal 250 man zijn) en dan heb ik het nog niet over volgend seizoen, wat brengt dat met zich mee?.

We hebben het nog niet eens over het kader wat iedere vereniging nodig heeft om alles in goede banen te leiden. Toen de besprekingen tussen OMC en FC Dordrecht een aantal jaren geleden opstartte was er sprake van dat OMC als zelfstandig orgaan op de Krommedijk als FC Dordrecht amateurs zouden verder gaan. Toen der tijd een prima initiatief doch ondertussen ietwat achterhaald. Als ik het uit goede bron heb vernomen valt de amateurtak straks onder auspiciën van de huidige FC. OMC (lees FC Dordrecht amateurs) dient dan in de 5e klasse te beginnen. Ik kan het fout hebben doch de leden hebben toestemming gegeven om te praten voor samenwerking op de Krommedijk nu wordt de huidige vereniging dus opgeheven. En dan hoop ik niet dat na een aantal jaar de amateurtak wordt opgeheven omdat deze niet het vereiste aantal leden heeft. De betaald voetbaltak komt dan wel heel goedkoop aan een kunstgrasveld en nieuw (jeugd)honk.

Nu lijk ik wel een zwartkijker doch mij was 4 jaar geleden al bekend hoe de plaatselijke FC over die plannen dacht.

Dan onze lokale politieke trots Beter voor Dordt: juichende leden omdat hun zetels van 14 naar 8 waren gedaald, dit terwijl alle overige lokale partijen in ons land allen flink groter waren geworden. Wat bleek: ze waren nog de grootste partij in Dordrecht. Beter lijkt het mij dat ze zich achter de oren dienen te krabben waarom dat zij 6 zetels hebben verloren.

Als ik mijn bedrijf moet inkrimpen omdat ik 43 % van mijn klanten kwijt ben ga ik ook niet staan te juichen omdat ik nog steeds het grootste advieskantoor van de Balistraat heb?

Dan het verkwisten van gemeenschapsgeld (de OZB is bijvoorbeeld gestegen met 1,7 %) worden de lasten van de burgers alleen maar hoger. Dat er wat moest gebeuren op sportgebied is duidelijk ( een bezuiniging van € 500.000) doch de gemeente had het mijn inziens financieel beter moeten aanpakken. Het initiatief laten aan de clubs zelf levert alleen maar dure plannen op en omdat er haast geen geld beschikbaar is om alles te realiseren worden er geen beslissingen genomen. Vandaar dat clubs met plannen kwamen die het budget niet aankonden en kunnen. Er had ten 1e een taxatie dienen plaats te vinden wat iedere in aanmerking komende vereniging van hun huidige accommodatie in nieuwbouwstaat waard zou zijn. Bijvoorbeeld: vv Dubbeldam heeft een geschatte nieuwbouwwaarde van hun huidige accommodatie van stel € 750.000 , Movado (incl.kunstgras) bijv. € 600.000 en de tafeltennis stel € 200.000. Als financiële man van de gemeente had ik hen een nieuwbouwplan laten goedkeuren waarbij de gemeente derhalve voor 1,55 miljoen zal mee participeren. Nu ligt de schatting op minimaal 2½ miljoen oplopend tot 3 miljoen, allicht dat de raad daar de middelen niet voor heeft. En wat is de consequentie: terecht gefrustreerde bestuursleden die al jaren aan het lijntje worden gehouden.

Wij als sportliefhebbers doch ook de Dordtse burgers moeten zich realiseren dat niet de gemeente doch 112.000 inwoners voor de kosten dienen op te draven. Dan hoop ik echt dat FC Dordrecht hun 7 miljoen kunnen ophoesten om aanpassing van de Krommedijk-Arena te realiseren, anders is ook de 1,7 miljoen voor de infrastructuur weggegooid geld. Als dit dan lukt mag de Arena best wel tot de Hans de Zeeuw –Arena worden omgedoopt. Voor zover ik begrijp worden er weer mensen die het gezicht van de club bepalen weggesaneerd. En dan hoef ik niemand te vertellen dat dit geen luxeprobleem is.

Ook de aanpak van ons trainingsveld (€ 180.000 begroot in de exploitatie van Sportaccommodaties) staat op losse schroeven, terwijl dit toch al meegenomen is in hun begroting of wordt dit-naar ik vermoed voor andere doeleinden gebruikt?

Kortom een nieuwe soap dient zich aan, weer minimaal 2 maanden niet kunnen trainen en conditionele achterstanden t.o.v. de collega-verenigingen aan het begin van het boekjaar. (misschien kunnen wij trainen op een kunstgrasveld van Oranje-Wit want ik vermoed dat een 3e kunstgrasveld bij hen in de lijn der verwachting zal liggen).

Rest mij nog te vertellen dat de moeder van Leo Scheurwater is overleden, mensen die al wat langer meelopen uiteraard- ondanks de mooie leeftijd- een grote schok. Scheur heel veel sterkte met dit verlies.

Genoeg serieus geschreven doch ik hoop dat het de OMC leden nu duidelijk is dat ondergetekende hen niet in een slecht daglicht heb willen zetten en mensen die mij kennen weten dat wel. Oordelen als je alle feiten op een rijtje zet is prima doch afgeven als je niet alles weet en zeker onze vereniging niet kent is een fout die men al snel maakt.

Nu even de laatste nieuwtjes van de afgelopen maanden:

- Ik heb Peter Riet beloofd niet iedere keer over hem te schrijven, dus over zijn geslachtsoperatie (overigens een kleine ingreep heb ik begrepen)gaan we het dan ook niet hebben. - Het dart-toernooi een gezellig gebeuren is gebleken, hulde voor de initiatiefnemers en zeker voor herhaling vatbaar. - Onze feestavonden niet alleen voor Emmaleden doch voor iedereen een steeds grotere happening wordt. - Emma zich realiseert dat we praten over breedtesport, toegankelijk voor iedereen. Een club met een laagdrempelig karakter, houden zo. - onze hoofdtrainer Roy nog minimaal 1 jaar verbonden is aan onze club, daar zijn wij trots op. Ook Eric van de Merwe (en JK ook?) heeft aangegeven te blijven, grote klasse. - wij bezig zijn om de jeugd weer op het niveau te brengen dat noodzakelijk is voor de continuïteit.(met dank aan Joey, Daaf, Robin,Roy en die daar nog bij komen en natuurlijk de huidige jeugdcommissie) - Krijn geheel hersteld is van zijn gezondheidsproblemen waardoor zijn vrouw weer wat gerustgesteld is. ( het plaatsen van een onderhuids drankinfuus is de ideale oplossing gebleken) - onze 8 liter vaten in de bestuurskamer niet aan te slepen zijn ( en Anne maar voorproeven) - Lawrence Kuys zich bereid heeft gevonden om Micah en het 1e elftal te helpen. - Hij geïntroduceerd is middels een film (zwart-wit) uit het Polygoon-journaal uit 1964. (met commentaar zelfs van Frits van Turenhout)

- Sommige spelers van het eerste dachten dat ze zaten te kijken naar de eerste beelden van Emma uit 1911. - Carla onze wasvrouw voor Peter R. een keer zijn was heeft gedaan, ze schrok 7 tangaslipjes met jarretels, 3 BH’s, een voorbind dildo en 11 tepelkloofdoekjes was een beetje teveel van het goede. - Sonja C. al weer menig uurtje is bijgesprongen, geweldig meid. - Dirkie Naglé gesolliciteerd heeft als glas(ramen)zetter (bij de woningstichting) - Martin Verhey niet meer fluit in zijn helgroene tenue, dit tot grote onvrede van de dames. - Morgan S heeft meegedaan met de Dames-1 en dit- ondanks moeilijke tijden- geweldig heeft gedaan, klasse Morgan. - Eline van de dames-1 wel heel erg fel reageert als broer Tom ergens genoemd wordt. - Tom op zijn beurt vaste supporter gaat worden van zijn zus.

Mensen zaterdag en zeker zondag staat er weer een leuk programma op het sportpark te beleven en na maanden hoeven jullie niet meer met partner naar de IKEA doch hopen wij jullie op het Halmaheiraplein te zien.SC '

Tot zover de voorzitter van SC Emma.

Gerelateerde wijken:
Gerelateerde straten:
Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.