Muurschildering ‘Een kijkje in het verleden’ voor De Gravenhorst

06 april 2020
Muurschildering ‘Een kijkje in het verleden’ voor De Gravenhorst

DORDRECHT - Woningcomplex De Gravenhorst in Dubbeldam krijgt de muurschildering ‘Kijkje in het verleden’ van 11 x 9 meter van restauratie- en decoratieschilder Inge Modderkolk. Stichting Gravenhorst laat hiermee zien hoe bijzonder Dubbeldam is en dat er in het gebouw van alles te ontdekken is. Bewoners, omwonenden en andere belanghebbenden zijn nauw betrokken geweest bij het ontwerp, selectie en uitvoering. De uitvoering start naar verwachting half mei.

‘Een kijkje in het verleden’
Restauratieschilder Inge Modderkolk: “Ik wilde een doorkijkje maken, dat heb ik toegepast door een gat in de muur te maken, fictief. Het beeld wat zichtbaar is door het gat, is een foto uit het jaar 1903 van de straat Dubbelsteynlaan die vroeger Dordwijklaan heette. De foto is genomen vlakbij waar nu de Gravenhorst staat. In de foto is ook een voddenman/lorrenboer te zien die met een handkar loopt, iets typisch van vroeger, wat de kinderen van deze tijd niet meer kennen. Dit alles zal in bruin/grijze tinten geschilderd worden zoals de oude zwart-wit foto’s uit die tijd ook zijn afgebeeld.
Twee kinderen in kleur van de Beatrixschool in de wijk en met overgrootouders in de Gravenhorst staan op de voorgrond. Wie dit zijn blijft nog even geheim. Zij representeren de toekomst en kijken naar het verleden. Aan de bovenkant is de naam van de Gravenhorst te zien, in de stijl van de oude gevelteksten en in dezelfde kleur als de keimrand aan de onderzijde.”

Historie Dubbeldam, doorkijkjes en natuur
Voor bestuurslid Marianne Hezemans van Stichting Gravenhorst is de muurschildering de kers op de taart. “We hebben een grondige renovatie van twee jaar achter de rug van ons wooncomplex van 130 appartementen waardoor ons gebouw al veel levendiger is geworden. Deze muurschildering zorgt dat de Gravenhorst de uitstraling krijgt die het verdient. Bovendien bestonden we in 2019 50 jaar. Wat is er mooier om dit te vieren met een muurschildering voor de wijk en onszelf op de prominente kopgevel aan de Dubbelsteynlaan West!” Projectleider Lotti Hesper ging op onderzoek in de wijk en vult aan: “Buurtbewoners en -organisaties gaven ons belangrijke uitgangspunten voor het ontwerp van de muurschildering mee zoals de historie van Dubbeldam, natuur, landelijk/boeren leven, maar ook de dynamiek en vitaliteit van binnen laten zien, doorkijkjes en humor.”
In november koos een selectiecommissie van bewoners, omwonenden, bestuur, gezondheidscentrum, wijkmanager en architect het werk van Inge Modderkolk uit elf ingezonden portfolio’s van kunstenaars. Drie kunstenaars daarvan werkten een schetsontwerp uit. Daaruit koos de selectiecommissie in december voor Inge Modderkolk.

Inge Modderkolk
Inge Modderkolk (1999) studeerde aan het Nimeto Utrecht en volgde de opleiding voor restauratie- en decoratieschilder. Ze werkt als jong talent en enige vrouw bij het Dordtse schildersbedrijf T. Nijhoff. “Erg leuk en een uitdaging om deze muurschildering te gaan maken.” Ze is geboren in Dordrecht, opgegroeid in Alblasserdam en Papendrecht en nu weer woonachtig in Dordrecht. Ze realiseerde al mooie projecten als muurschilderingen, het imiteren van hout, marmer, staal en beton. Tijdens haar opleiding heeft ze ruim een half jaar fulltime stage gelopen bij decoratieschilder Barre Verkerke uit Goes. Hij decoreert en restylet complete restaurants en hotels en maakt veel wandschilderingen. Bij het maken van de muurschildering voor De Gravenhorst gaat ze weer samenwerken met haar leermeester Barre Verkerke.

T. Nijhoff Schildersbedrijf
T. Nijhoff Schildersbedrijf is een toonaangevend Dordts bedrijf die al sinds jaar en dag zijn eigen leerlingen opleidt met een team van toegewijde leermeesters.
Éen van de aanstormende talenten binnen T. Nijhoff schildersbedrijf is Inge Modderkolk. Inge heeft in de jaren dat zij nu bij ons werkt al vele bijzondere opdrachten mogen doen en ze keer op keer cum laude af weten te ronden. Wij zijn dan ook trots om iemand als Inge in ons team te hebben. Het geeft heel veel voldoening dat wij onze leerlingen een podium kunnen geven om hun talenten aan een groter publiek te kunnen tonen en daarmee Dordrecht weer een stukje mooier te maken.

Partners
Projectleider Lotti Hesper: “Het is fantastisch om nu ook in Dubbeldam aan de slag te kunnen om met kunst een plek mooi te maken en de buurt te betrekken.” Bestuurslid Marianne Hezemans gaat verder: “Ik ben erg trots en dankbaar wie zich hebben verbonden aan dit project: bewoners, omwonenden, T. Nijhoff schildersbedrijf, Luijten-VVZ voor verfadvies en verf, Riwal hoogwerkers, Gezondsheidscentrum Dubbeldam, Lugten Malschaert Architecten, Dordrecht 800 programma en Wijkwensen van gemeente Dordrecht, Beatrixschool, Regionaal Archief Dordrecht, fotograaf Jeroen Niemeijer en signmaker Marcel Vastenhoud .”

Artist impression: Inge Modderkolk met foto’s van Regionaal Archief Dordrecht en Jeroen Nijmeijer | foto’s: Lotti Hesper, T. Nijhoff Schildersbedrijf

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.