donderdag 2 december 2021

Alles over Dordrecht

Geen Dordtenaren willen naar Europa toe

7 mei 2014

DORDRECHT - Op de kandidatenlijsten voor EUROPA staan geen Dordtenaren. Op donderdag 22 mei kan een ieder wel gaan stemmen op één van de negentien lijsten.

In het verleden was er één keer een Dordtenaar lijsttreker voor het Euro-parlement: Jens van der Vorm de Rijke (1957-2010) voerde de LPF lijst aan. in 2004. Vanuit Dordrecht kwam hij aan een percentage dat goed zou zijn geweest voor drie kamerzetels, maar het latere raadslid voor Beter voor Dordt (BVD) haalde net niet de kiesdrempel voor Brussel. Zijn naam staat wel op allerlei landelijke parlementaire sites als vorm van geschiedschrijving.

Misschien was vroeger burgemeester J.J. van der Lee, die Dordrecht van 1966 tot 1973 diende, wel de meest Europeese man vanuit Dordrecht. Hij diende nog de legendarische Mansholt.

r. J.J. (Jaap) van der Lee

foto Mr. J.J. (Jaap) van der Leevergrootglas Internationaal geschoolde jurist die als dienstvaardig ambtenaar na de bevrijding belangrijk werk verzette op het ministerie van Landbouw en door Mansholt in 1958 werd meegenomen naar Brussel bij de start van de EEG. Daarna burgemeester van Dordrecht en van Eindhoven en tenslotte lid van de Raad van State waar hij zich in de afdeling Geschillen als een vis in het water voelde. Erudiet hoffelijk heer met grote culturele belangstelling.

in de periode 1979-1988: lid Raad van State

voornamen (roepnaam)

Jacob Jan (Jaap)

personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 5 februari 1918

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 8 december 2013

levensbeschouwing
Doopsgezind

partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

hoofdfuncties

  • ambtenaar kabinet van de minister (secretaris van minister Mansholt), ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, van 1947 tot 1951 (sinds 1949 op non-actief vanwege studie) 
  • directeur Internationale Organisaties ministerie Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, van 1951 tot januari 1958 
  • chef Kabinet van dr. S.L. Mansholt, vicevoorzitter van de Europese Commissie te Brussel, van januari 1958 tot juli 1958 
  • directeur Geassocieerde Overzeese Landen, Europese Commissie, van juli 1958 tot 1 januari 1966 
  • burgemeester van Dordrecht, van 1 januari 1966 tot 1 december 1973 
  • burgemeester van Eindhoven, van 1 december 1973 tot 1 juli 1979 
  • lid Raad van State, van 1 juli 1979 tot 1 maart 1988

 

 

Deel dit bericht met je vrienden!