KIJK IN DE WIJK: ‘Weinig wit in het voormalige ‘Witte Dorp’
-M.jpg)
DORDRECHT - De laatste fase van de nieuwbouw in het voormalige ‘Witte dorp’ is druk aan de gang. De schattige witte huisjes vonden vorig jaar al hun ‘Waterloo’, waar de sloopkogel en andere grove apparaten huishielden.
Wie nu het wijkje inrijdt - voor zover mogelijk - ziet dat er aan de buitenkant langs de Essenhof (Mariaweg) een ‘muur’ van rood afwerkdoek.
Namen de oude woningen uit de jaren ‘50 en ‘60 zo’n 80 woningen in beslag, er komen nu maar liefst 143 woningen!
Groen en duurzaam
De nieuwbouwwoningen worden aangesloten op het warmtenet van HVC. Daarnaast worden ze goed geïsoleerd en komen er zonnepanelen op de daken te liggen. Er wordt ook gewerkt aan veel groen en autoluw.
De tekst gaat onder de foto verder
-L.jpg)
Van die 143 woningen worden er 129 in de sociale huursector aangeboden. Deze komen in de Johan Willem Frisostraat, Charlotte de Bourbonstraat, Anna Paulownastraat, Mariannestraat en de Mariastraat.
Onder de naam ‘Lot’s Hof’ worden in de Mariannestraat en Frederikstraat 14 koopwoningen gebouwd.
Anna Paulownastraat
Wie het wijkje via een van de andere toegangswegen binnenrijdt raad ik aan om in de Anna Paulownastraat af en toe naar de banners langs de nieuwbouw te lopen. Op de banners staan geschiedkundige informatie over het bijzondere leven van deze vrouw. Zij was grootvorstin van Rusland, behorend tot het huis Romanov, was als echtgenote van koning Willem II van 1840 tot 1849 koningin der Nederlanden en groothertogin van Luxemburg. In de prachtige serie 'Het verhaal van Nederland' kreeg Anna ook haar portie mee van verteller Daan Schuurman..
Opvallend is wel dat er op alle banners met grote letters staat: ‘WITTE DORP LEEFT’. Het zal best wel, maar bij de meeste oud-bewoners zal 'het leven op deze gewezen unieke plek', alleen nog maar in hun herinnering zijn.

Dordrecht heeft een tekort aan huurwoningen in het sociale huursegment. Het project is onderdeel van een groter project in de wijk Nieuw Krispijn dat loopt van de Mariastraat tot aan het Weizigtpark. In een van mijn vorige ‘KIJKJES’ over ‘het Witte Dorp’ liet ik u al meegenieten van de reeds opgeleverde woningen. (zie onder dit artikel in de lijst met de andere afleveringen)
Fotoalbum
Tip: Klik op alle foto’s om te vergroten! Via de pijltjes links en rechts kunt u terug of verder bladeren.
Foto en bewerkingen: Ferry Visser
-----------
Bent u ook nieuwsgierig naar de schrijfsels van onze columnisten? Klik dan HIER