KinderKunstVeiling voor stichting Debster’s in het Dordrechts Museum

DORDRECHT - Het Dordrechts Museum organiseert samen met de in Rotterdam gevestigde kunstenaar Maarten Bel een KinderKunstVeiling op zaterdag 29 juni. Van het Dordrechts Museum aan de Museumstraat 40 wordt een kleurrijk veilinghuis gemaakt, waar kunstliefhebbers nieuwe kunst kunnen kopen van de jonge generatie kunstenaars.
De KinderKunstVeiling is onderdeel van het programma rondom de tentoonstelling "Kunst voor de Kost", die nog te bewonderen is t/m 8 september.
Workshop Kunst Maken
Mini-Picasso’s opgelet!Voorafgaand aan de veiling, zijn kinderen van 4-12 jaar, op woensdag 26 juni van 14:00 tot met 16:00 uur, in de gelegenheid om een kunstwerk te maken onder begeleiding van kunstenaar Maarten Bel en Take pART. Tijdens de workshop Kunst Maken leer je; Hoe je het beste het maken van een kunstwerk kunt aanpakken.
De tentoonstelling 'Kunst voor de Kost' in het Dordrechts Museum is daarbij een inspiratiebron. We bekijken met elkaar de verschillende werken, om vervolgens zelf aan de slag te gaan met verf en andere materialen en voorwerpen! Meedoen kost: € 5,- per kind. Aanmelden kan via de website.
Kunstverzamelaars opgelet!
Op zaterdag 29 juni van 14:30- 15:30 uur is de KinderKunstVeiling, waarbij de op woensdag gemaakte kunstwerken verkocht zullen worden! De KinderKunstVeiling wordt een feest voor jong en oud! Het gemaakte werk wordt niet alleen verkocht, maar de deelnemers en bezoekers krijgen daarnaast een kijkje in de kunst van het kunst veilen.
De veiling wordt theatraal geleid door Maarten Bel. Razendsnel vliegen de bedragen je om je oren. Hij is meedogenloos als het gaat om het per ongeluk opsteken van je hand bij het gedag zeggen van een bekende. Hand omhoog is bieden.
De werken die worden geveild worden met grote zorgvuldigheid behandeld. Met witte handschoenen (als een art handler) wordt het werk (kavel) getoond als het gaat worden geveild. Hierbij wordt er door de kunstexpert van Take pART gekeken naar het werk. Waarom is het zo bijzonder en onder welke stroming zou het werk te plaatsen zijn?
De opbrengsten van de KinderKunstVeiling gaan naar Stichting Debster’s. Onder het motto‘Met elkaar voor elkaar'; zetten zij zich in voor minima gezinnen en gezinnen met een beperkt maandbudget binnen de Drechtsteden.
Een bezoek aan de veiling kost voor volwassenen €15,- p.p. en is inclusief een bezoek aan het museum. Voor kinderen is de toegang gratis. Tickets zijn te koop via de website
Foto's: Aad Hoogendoorn