Geloofsverdieping 'De eucharistie voor en na het Tweede Vaticaanse Concilie'

U bent van harte uitgenodigd bij de geloofsverdieping op dinsdag 25 maart om 20.00 uur in de Titus Brandsma Gedachteniskapel. Gastspreker is bisschop Mgr. Johannes van den Hende.
Over: De eucharistie voor en na het Tweede Vaticaanse Concilie
Hoe wij de eucharistie vieren is na het Tweede Vaticaanse Concilie (1962-1965) ingrijpend gewijzigd. De oudere katholieken kennen nog de mis waarbij de priester met zijn rug naar het volk stond en alles in het Latijn werd gelezen en gebeden. Na het concilie veranderde er veel. De priester staat nu achter het altaar in plaats van ervoor. Het Latijn maakte plaats voor de volkstaal en de communie mag op de hand worden ontvangen. Er zijn nieuwe eucharistische gebeden aan het missaal toegevoegd en nog veel meer. Evenwel zijn oude elementen bewaard gebleven. Wat beoogde het concilie met deze hervormingen? Mgr. Van den Hende is in Rome gepromoveerd op een proefschrift over het Tweede Vaticaanse Concilie. Hij neemt ons mee in de liturgie-hervormingen van dit zo invloedrijke concilie. We organiseren deze avond in het kader van ons themajaar over de eucharistie.
Iedere geïnteresseerde is welkom. Aanmelden is niet nodig. Na afloop van de avond vragen wij een vrijwillige bijdrage ter bestrijding van de onkosten.