Gratis tentoonstelling en lezing Henk van Os Erfgoedcentrum DiEP tijdens Open Monumentendagen

Tijdens de Open Monumentendagen komend weekend is Het Hof als monument gratis toegankelijk, inclusief de tentoonstelling Het Ware Geloof? Reformatie als cultuurclash
Ter gelegenheid van Open Monumentendag en de tentoonstelling organiseert het Erfgoedcentrum een lezing van kunsthistoricus Prof. Dr. Henk van Os.
Rasverteller Henk van Os is oud-directeur van het Rijksmuseum en bekend als kunstpresentator van de televisieprogramma’s Beeldenstorm en Museumschatten.
Zijn lezing gaat over de mystiek in geloofsbeleving en de middeleeuwse kunst. Het christendom kende voor de reformatie, naast katholieke en protestantse stromingen, ook invloedrijke mystieke stromingen. In het ‘theologische gekrakeel’ van de reformatie gaat een belangrijk deel daarvan voor de religie verloren.