Goedeweekviering
De Goedeweekplechtigheden zijn van een dramatische schoonheid. Ook niet-gelovigen of randkerkelijken ervaren in dit spel van licht en donker, van gebeden, gezangen en orgelspel een antwoord op hun behoefte aan innerlijk leven.
Tijdens de heilige driedaagse : Witte Donderdag, Goede Vrijdag en Paaszaterdag (21, 22, 23 april) is er elke avond een dienst, geleid door pastoor Jan van der Steen, welke open staat voor alle belangstellenden.
Telkens wordt teruggegaan naar de historie van het Joodse volk, de bevrijding uit de gevangenschap, en naar de tijd van de eerste christenen in de herdenking en viering van het lijden en de opstanding van de grondlegger van het Christendom Jezus van Nazareth. Zo wordt op Goede Vrijdag het Passieverhaal door verschillende sprekers als een toneeltekst voorgedragen.
In de paasnachtviering zaterdag om 22.30 uur wordt buiten de kerk vuur geslagen, de paaskaars wordt gewijd en in het doopvont gedompeld. Heel bijzonder is dat er dit jaar ook een volwassendoop plaats vindt. Hugo Scheurkogel, die als ziekenverzorger werkzaam is in een verpleeghuis, wordt door pastoor van der Steen gezalfd en gedoopt.
Op Paaszondag is er als afsluiting een eucharistieviering om 10.30 uur (de diensten op donderdag en vrijdag beginnen om 19.30 uur).
De Oud-Katholieke Kerk heeft het in het algemeen het geloofsgoed en de liturgie, die overeenkomt met de Rooms-Katholieke kerk, maar erkent de Paus niet. Bisschoppen worden gekozen. Priesters kunnen gehuwd zijn, homoseksualiteit is geaccepteerd en men geeft op het gebied van moraal (echtscheiding, abortus, euthanasie) voorrang aan het eigen geweten.