Op vrijdag 27 augustus 2010 tot en met zondag 29 augustus vindt het culinaire event Dordt op je bord 2010 plaats. Dordt op je bord heeft een geheel vernieuwde opzet en pakt dit jaar uit met 10 deelnemers. Het evenement staat natuurlijk in het teken van eerlijk culinair genieten maar daarnaast is er veel entertainment en vindt de landelijke verkiezing van “Connaisseur en Vin” plaats.
Er is dit jaar voor gekozen om de paviljoens van Dordt op je bord op te slaan in Park Merwestein. Het park, gelegen nabij theater Kunstmin, leent zich goed voor de nieuwe culinaire stijl van het evenement. Het park bestaat dit jaar bovendien 125 jaar. De deelnemende restaurateurs beschikken tussen de bomen allemaal over sfeervolle pagodetenten met veel zitplaatsen en een terras. Het lijkt alsof de restaurants compleet zijn verplaatst naar het park.
De deelnemers dit jaar zijn:
Restaurant Yama Yama
Visrestaurant Marktzicht
Restaurant Veerhuis
Grand Café Dordts Genoegen
Tapasbar Miro
Delicees Restaurant en catering
Restaurant Sucade
IJssalon Talamini
Bistro de Lachende Gans
Bellevue Groothoofd Hotel Culinair
Maar natuurlijk wordt er ook gezorgd voor entertainment, bestaand uit lounge muziek, lopende acts en muzikanten, een gospel koor, voorproefjes van het festival Bach Anders en nog veel meer. Dus voor elk wat wils, maar geen 1 dag zal hetzelfde zijn, dus genoeg redenen om meerdere dagen in dit weekend even naar het park te komen.
Nieuw in 2010 – Nog meer culinaire inspiratie
Tijdens Dordt op je bord vindt ook de eerste landelijke verkiezing van ´Connaisseur en Vin´ plaats. Gedurende een aantal proefsessies op het evenement wordt de beste amateur wijnproever van Nederland gekozen. Dit wordt georganiseerd voor Stichting Stapel op Wijn. Eerlijk genieten van diverse producten, zoals bijvoorbeeld koffie, kan ook. Dordt op je bord doet namelijk actief mee aan de actie van de gemeente Dordrecht om per 10/10/10 een Faire Trade gemeente te worden.
Openingstijden en bereikbaarheid
Dit jaar is Dordt op je bord geopend vanaf 17.00 uur op vrijdag 27 augustus tot 22.00 uur.
De openingstijd voor zaterdag is 15.00 uur tot 22.00 en op zondag 14.00- 21.30uur.
Vanuit de binnenstad en het parkeerterrein “Energiehuis” rijden er gedurende de openingstijden een paardentram, tuktuks en evenemententaxi's naar het park, maar is het park ook goed te bereiken op de fiets. Op verschillende plekken in de stad zijn opstaphaltes gecreëerd voor Dordt op je bord.
Contactinformatie:| Lokatie: | Park Merwestein |
